KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15227421
nr 1522 7421
Tage Radetzky
(1878-1954), Sverige
Akvareller, 2 st, Signerad, Italienska landskap. Akvarell, bildmått: 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
Tage Radetzky, svensk målare och grafiker född i Helsingborg 1878, död 1954.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 februari 2023
kl 20:23:15
17/2 14:34:13
100 kr
20/2 20:13:51
Tage Radetzky
Läs mer om Tage Radetzky